Strašná pomsta Vladimíra Putina

Autor: Ladislav Garassy | 1.3.2014 o 1:25 | Karma článku: 15,94 | Prečítané:  4078x

Po tom, čo sa pred mesiacom v článku Tri ruské scenáre pre Ukrajinu nemýlil s načasovaním pokusu o potlačenie revolúcie na Ukrajine, zverejnil v piatok večer bývalý ekonomický poradca Vladimíra Putina Andrej Illarionov na svojom blogu veľmi vážne varovanie, ako by sa mohla vyvinúť situácia na Ukrajine podľa kremeľského scenára. Pokúsil som sa tento blog voľne preložiť.

Putinovi ľudia.Putinovi ľudia.Madonna, prevzala od Jim’ll Paint It (viď odkazy v texte).

Obrázok:

Facebook Madonna (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152241025234402&id=10584534401&set=a.10151969572164402.1073741833.10584534401&source=46&refid=17)

Prevzaté od Jim'll Paint It (https://www.facebook.com/JimllPaintIt, http://jimllpaintit.bigcartel.com/)

 

Vladimír Putin zase dokázal, že nekoná podľa šablóny. Na otázku kladenú teraz zo všetkých strán: "Chystá sa obsadiť Krym?" Putin, skromne sa skrčiac, akoby odpovedal: "Nie teraz... Pre začiatok - občianska vojna".

Nemajú úplnú pravdu tí, čo hovoria: Putin chce bojovať. Teraz Putin nechce bojovať. Teraz chce, aby bojovali na Ukrajine. Aby bojovali Ukrajinci, Rusi, Krymskí Tatári. Aby sa na Ukrajine začala celoplošná občianska vojna.

Hlavným (jediným) zmyslom bezpočetných putinovských provokácií v poslednom čase - už vykonaných, práve sa dejúcich i naplánovaných na najbližšie obdobie - je vyprovokovať začiatok občianskej vojny na Ukrajine.

Všetky tie hrubé vyjadrenia Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie, manévre vojsk Západného a Centrálneho okruhu, výsadky ruských poslancov do Sevastopoľa, obsadenie budovy krymského parlamentu a letísk v Simferopoli a Sevastopoli, vymenovanie za krymského premiéra "autoritatívnej postavy", ktorej strana získala v ostatných voľbách 3% hlasov, nezákonný pobyt ruských vojakov na Kryme, zneuctenie ukrajinskej vlajky, kampaň v masmédiách urážajúca Ukrajinu a Ukrajincov, cynické ospevovanie sadistov z "Berkutu", prepašovanie zločinca Janukovyča do Ruska a jeho ukrývanie na ruskom území, jeho tzv. "vyhlásenia" počas tlačovej konferencie v Rostove, distribúcia jeho falošných dekrétov kremeľskou klikou, výzvy k ruským "turistom" vo veku vojenskej služby, aby sa vydali na Ukrajinu, mobilizácia siete protiukrajinských provokatérov a stovky ďalších faktov - to všetko sú stavebné kamene jedného Veľkého plánu Putina na rozpútanie občianskej vojny na Ukrajine.

Mnohé z týchto provokácií zámerne a demonštratívne urážajú ukrajinský štát, ukrajinské štátne symboly, ukrajinské národné cítenie - v očakávaní nevyhnutnej reakcie.

V posledných dvoch dňoch sa k tejto kampani začala pridávať kolóna provokatérov na Ukrajine, požadujúca od novej ukrajinskej vládnej moci "použiť proti banditom a teroristom zákonnú silu".

Je to presne to, čo požaduje Kremeľ. Cieľom je prinútiť, vyprovokovať novú ukrajinskú vládnu moc odpovedať, zareagovať, použiť silu, zahájiť paľbu - podľa možnosti tak, aby boli obete.

Obete sú potrebné, tak žiadané. Najmä od možnej činnosti vládnej moci. Najmä ako výsledok politickej konfrontácie, občianskeho odporu, medzináboženských konfliktov. Sú potrebné na všetkých stranách. Na strane Ukrajincov, Rusov, Krymských Tatárov. Na Západe i na Východe. V Strede i na Juhu. Ľvovčania i Charkovčania. Na Kryme i v Odese. U členov "Pravého sektoru" i "Ruskej jednoty". Občanov i vojakov. Služobníkov cirkvi. Kresťanov i moslimov. Ako vždy, bude "óčeň chorošo", ak budú útoky na Židov a na synagógy.

Potrebujú mŕtvoly. Kohokoľvek. Mnoho mŕtvol. Čím viac, tým "lepšie". Je potrebná ukrajinská verzia "dvoch tisícok zabitých mierumilovných Osetov". Čím viac rezonuje smrť členov tej alebo onej sociálnej skupiny - tým "efektívnejší" je propagandistický úder.

Cieľom je robiť všetko pre to, aby sa rozbehol mechanizmus nielen občianskeho odporu, ale najmä PLNOHODNOTNEJ OBČIANSKEJ VOJNY NA UKRAJINE, Rujny číslo dva. (pozn.: Rujna je obdobie ukrajinskej histórie v rokoch 1657-1687, stav trvalej občianskej vojny na území Zaporožského kozáckeho vojska, keď o územie Ukrajiny bojovali medzi sebou Ruská ríša, Poľsko-Litovská únia, Osmanská ríša a Švédske kráľovstvo.)

Ak nová ukrajinská vládna moc, obnovujúca sa ukrajinská spoločnosť, jej jednotlivé časti a skupiny nevydržia, utrhnú sa, nechajú sa vyprovokovať, potom prilievanie "benzínčiku" do rozhorievajúcich sa plameňov občianskej vojny bude otázkou už dávno vyskúšanej techniky.

Ak sa podarí vyprovokovať plnohodnotnú občiansku vojnu na Ukrajine - novú "Rujnu", druhú "Machnovščinu" (pozn.: anarchistické povstalecké hnutie Nestora Machnu, ktoré v rokoch 1918-21 viedlo boj proti všetkým - proti rakúsko-uhorskej, nemeckej i sovietskej okupačnej armáde aj proti nezávislej Ukrajine), ukrajinskú variantu "Kadyrovščiny" (pozn.: obdobie totálneho rozvratu v Čečensku v rokoch 2000-09, po skončení Druhej čečenskej vojny 2000-01, partizánska vojna medzi čečenskými povstalcami Čečenskej republiky Ičkerija a polovojenskými bandami otca a syna Kadyrovových - prokremeľských vládcov Čečenska), vojnu všetkých proti všetkým, počas ktorej sa počet zavraždených na Ukrajine nebude počítať na stovky ako na kyjevskom Majdane, ale na desiatky a stovky tisíc ľudí v celom štáte, potom:

- pred očami Ukrajincov a Rusov sa potvrdí, že na Ukrajine zavládlol "všeobecný chaos, kolaps, katastrofa";

- pred celým svetom sa demonštruje to, o čom Vladimír Putin tak horlivo presviedčal západných lídrov na summite NATO v Bukurešti v apríli 2008: "Ukrajina sa neudrží ako samostatný štát";

- aby sa zabránilo nie vymyslenej, ale reálnej katastrofe, obyvatelia Ukrajiny - bez ohľadu na svoju národnostnú a náboženskú príslušnosť, politickú orientáciu a miesto pobytu - sa budú dožadovať, síce tvrdého, ale absolútne nevyhnutného poriadku;

- taký poriadok, prinajmenšom pre niektoré regióny, budú môcť zabezpečiť len ruské vojská, o ktorých rozmiestnenie na Ukrajine sa budú ponížene prosiť všetci - od prostých obyvateľov Krymu a Charkova až po Radu bezpečnosti OSN;
- tejto "prosbe na kolenách" bude kremeľský vládca nútený (samozrejme, proti svojej vôli) nakoniec vyhovieť.

A vtedy sa, nakoniec, vyplní Strašná pomsta. Strašná pomsta Vladimíra Putina.

Pomsta slobodným Ukrajincom, ktorí sa už dvakrát za ostatné desaťročie odvážili nielen vzoprieť sa príkazom kremeľského vládcu, nielen zvrhnúť jemu spriateleného diktátora. Súčasne vštepiac neuveriteľný pocit nádeje iným národom, ktoré sa ešte nachádzajú pod vládou rovnakého typu banditov - predovšetkým celému ruskému národu. Súčasne celému svetu ukázať bohatstvo, ktoré si (títo banditi) nakradli, ako aj prostriedky, mechanizmy a technológie udržania tejto kriminálnej moci.

Hlavná a najzložitejšia úloha novej ukrajinskej vládnej moci a všetkých občanov Ukrajiny spočíva dnes v tom, aby odolali, vydržali, prejavili trpezlivosť, zdržanlivosť, výdrž. Nenechať sa vyprovokovať k masovej samovražde.

Nedovoliť urobiť zo seba a svojej krajiny žiadanú obeť susednému diktátorovi.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?