Žiadajte prerušenie olympiády!

Autor: Ladislav Garassy | 20.2.2014 o 3:05 | Karma článku: 7,64 | Prečítané:  1127x

Režim Viktora Janukovyča smeruje Ukrajinu k občianskej vojne a Putinovo Rusko mu v tom dláždi cestu. Janukovyč si zase, ako už niekoľkokrát predtým, vzal oddychový čas. Po krvavom kúpeli, kde sa strieľalo ostrými nábojmi a padli mučeníci, pristúpil zase k prímeriu a k jednaniam. V zálohe si však stále necháva tvrdé tromfy: obvinenia opozičných aktivistov z pokusu o štátny prevrat s hroziacimi dlhoročnými trestami a jednotky výsadkárov dislokované v hlavnom meste. Po niekoľkých dňoch tak môže zase opozíciu obviniť z neochoty spolupracovať a zahájiť tak novú vlnu teroru.

Krvavá olympiáda. Prerušte ju!Krvavá olympiáda. Prerušte ju!www.commissionstories.com

Rusko, ktoré bezvýhradne podporuje smerovanie ukrajinského režimu do colnej únie s Ruskom a budúceho Eurázijského zväzu, sa musí plne prihlásiť k zodpovednosti za toto krviprelievanie. Ruský prezident Putin, ktorého režim páchal vojnové zločiny v Čečensku, teraz zaťahuje Ukrajinu do občianskej vojny. Rusko, tak ako niekoľkokrát predtým, zase ukázalo, ako to robia profesionáli. Treba počkať, kým sa svetová verejná mienka zameria na iné dôležité udalosti, a potom v tieni kamier zasiahnuť.

Keď začiatkom novembra 1956 naplno zúrila Suezská kríza, utopili Rusi v krvi maďarskú revolúciu. V januári 1991, keď sa pohľady celého sveta upierali na bojiská v Kuvajte a Iraku, poslali Rusi tanky do Litvy, aby tak potrestali snahu jej obyvateľov vymaniť sa z pazúrov okupantov. A napokon vo februári 2014, počas najbombastickejšej zimnej olympiády všetkých čias, dávajú posvetenie ukrajinskému režimu, aby rozpútal vojnu proti vlastným občanom.

Je až zarážajúce, koľko kolaborantov si dokázal ruský režim kúpiť. Včera, 19. februára 2014, zakázal Medzinárodný olympijský výbor ukrajinským športovcom, aby si na dresy pripli čierne pásky na znamenie smútku nad obeťami a solidarity so svojimi spoluobčanmi vystavenými štátnemu teroru. Tento akt MOV je napľutím do očí minulým generáciám olympionikov, napríklad tým, ktorí v roku 1956 vyjadrovali spolidaritu s maďarskými športovcami a dávali úctu ich vlajke s vyrezaným komunistickým štátnym znakom. Je až neskutočné, ako peniaze kazia charaktery medzinárodných športových funkcionárov.

Putinov režim považuje zimnú olympiádu v Soči za výkladnú skriňu svojich úspechov, za pokračovanie moskovskej Vystavky dostiženij narodnogo chozjajstva, za nesmrteľný pamätník Vladimíra Putina samotného. Tento režim rozumie sile symbolov. Príliš nápadne to pripomína Hitlerove letné olympijské hry v Berlíne v roku 1936.

Preto žiadajte Slovenský olympijský výbor a olympijské výbory členských štátov Európskej únie, aby požadovali prerušenie zimných olympijských hier v Soči do doby, než ruský režim prestane zaťahovať Ukrajinu do vojny.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?